Říjen 2010

Kurt Cobain... 22 let poté

30. října 2010 v 15:00 | Heliovka |  Kresleno
Tenhle obrázek jsem definitivně (po snad dvanáctitýdením "čmárání") dokončila už 6. října. Vzpomněla jsem si ale na jedno zajímavé výročí, kterým se může zpěvák Nirvany pochlubit, a tak ho sem dávám až teď. Před dvaadvaceti lety, 30. října 1988, totiž Kurt Cobain poprvé rozmlátil kytaru. A to je důvod k oslavám :-)

Nakreslit portrét Kurta - to je něco! Několik předchozích Cobainů skončilo vážně neslavně a já se pomalu začala loučit s myšlenkou, že bych se o něj mohla pokusit. Potom mě ale napadlo nakreslit dolní část jeho obličeje jako lebku... přesněji řečeno čelisti. Ten nápad vypadal zajímavě. Nelíbila se mi představa, že bych se ho jen tak vzdala.

Musím říct, že jsem za to moc ráda. Je to jeden z mála obrázků, ze kterých mám doopravdy dobrý pocit. Stále je sice co zlepšovat, mám ale radost, že se teď můžu na blogu "pochlubit" zrovna takovýmhle výtvorem. Doufám, že se vám bude líbit.

pozn.: U tohohle obrázku si budu každého smysluplného komentáře cenit pětkrát víc než u jakéhokoli jiného :-)Kurt 01
Kurt 02
     Dva detaily - oko a vlasy, čelisti
Kurt 03
Takhle vypadal Kurt úplně na začátku. Teď se mi to zdá až neskutečný. A navíc to mnohem spíš připomíná zvíře než člověka :-)
Kurt 04
Kurt 05