"En" jako Nietzsche

11. července 2010 v 18:26 | Heliovka |  V hlavě
Friedrich Nietzsche
Zvláště blogy členů AK jsou teď, v čase prázdnin, přeplněný článkama o tom, co kdo dělá, k čemu se chystá a co by dělal mnohem raději. A protože mam i já svoje zasloužený volno, rozšířim ten dlouhej seznam letních textů o jeden nepatrnej článek, týkající se městský knihovny.

Vlastně jsem si nebyla jistá, jestli tohle psát. Možná bych se měla spíš stydět za to, že vůbec nechodim do městský knihovny - teda alespoň ne do tý "velký" na Sadech - a ne ještě přiznávat, že se můj orientační smysl nachází pořádně hluboko pod bodem mrazu.

Já totiž ve středu ráno nejela do Chorvatska k moři ani na vodu pod stan - namísto toho směřovaly moje prázdninový kroky do knihovny. Přesněji řečeno do pobočky knihovny, kterou jsem za svůj krátký život navštívila všehovšudy jednou - nebylo mi víc jak jedenáct a cosi Shanovskýho Darren Shan - Madame Okta a další díly, známější je asi filmová verze "Upírův pomocník", která je celkem nová jsem si už předem zamluvila, takže mě netrápilo žádný složitý vyhledávání. Jenže od tý doby jsem vyspěla alespoň natolik, aby moje vysněná knížka patřila do "oddělení pro dospělé". A v tom byl taky ten problém.

Už se vám někdy stalo, že jste se zoufale prodírali labyrintem obrovských polic plných knih, všude lidi a nápisy Beletrie, a vy jste hypnotizovali hromadu písmenek vznášejících se po všech stranách a hledali "En" jako Nietzsche? Jesli ano, určitě víte, o čem mluvím. A pokud ne, snad stačí říct, že to bylo peklo! Jaká ironie, že jsem si chtal půjčit i Danteho Božskou komedii - samozřejmně první "pekelnej" díl...

Za to, že jsem po skoro hodinovym hledání našla dokonce dvě knížky, o který mi šlo a který mě donutily vstávat tak brzy ráno, můžu poděkovat svojí výřečnosti. Asi patnáctej člověk, kterýho jsem otravovala s "Prosimvás, můžu se na něco zeptat? Nevíte, kde bych našla..." byla knihovnice. A Antikrist i Dostojevskij: umělec odpočívali dole ve "sklepním oddělení".

Takže jaká jsou (tedy alespoň prozatím) moje ponaučení z prázdnin?

Někdy je fajn se zeptat.
Nietzsche nepíše beletrie.
Zřízení městské knihovny s rozlehlým oddělením pro dospělé je, pokud věříte v existenci zla jako protikladu dobra, zaručeně dobře míněným zlým skutkem... :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 "Já jsem tady Vzduch!" "Já jsem tady Vzduch!" | Web | 11. července 2010 v 20:41 | Reagovat

Páni, ty máš ale odvahu! Jít do tý V-E-L-I-K-Ý knihovny a ještě se pokoušet něco hledat...! Klobouk dolů! To já si tu v klídku hniju na slunci (a mezi komáry a hovady :D), případně u PC nebo pomáhám tátovi s oknem :D (neřeš)
A ne, enhodlám celý prázdniny dělat laye. Převážnou většinu chci totiž věnovat překladu! :-D A jsem ráda, že se ti můj lay líbí...
PS: Víš že jsem mezi 25 nejoriginálnějšíma přezdívkama v AK?

2 Tvá Zelenofilní kámoška aneb Tachiko Manabu de Vampire Princess Tvá Zelenofilní kámoška aneb Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 11. července 2010 v 21:59 | Reagovat

heh...paprikový prázdniny... :D Axi byl v Boršíkově, víš to? Zase...

3 Tvá Zelenofilní kámoška aneb Tachiko Manabu de Vampire Princess Tvá Zelenofilní kámoška aneb Tachiko Manabu de Vampire Princess | Web | 11. července 2010 v 22:33 | Reagovat

no, to sice jo, ale nevěděla bych to, kdyby nepsal na Facebook :D

4 KIRAhode KIRAhode | E-mail | Web | 2. července 2018 v 20:09 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Such picture leads to worsening feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/how-to-reduce-swelling-during-pregnancy-fast-and-easy>how to reduce swelling during pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama