Červen 2010

J. K. Rowling(ová)

20. června 2010 v 15:46 | Heliovka |  Kresleno
Kresba mojí oblíbený spisovatelky. Harry Potter sice není moje úplně nejoblíbenější knížka, líbí se mi ale styl psaní a obdivuju, jak dokázala Rowlingová dokonale propracovat děj tak, aby i drobnost, která se stala v prvním díle, měla třeba rozhodující vliv na běh událostí v díle posledním. Kromě toho mi je Jo hodně symptatická. Neměla to v životě zrovna nejjednodušší a líbí se mi, jak mluví o tom, že chtěla být spisovatelkou. Musí být krásný, když se člověku splní takový sen...

Na mém obrázku má sice trochu prasečí výraz (tvrdili to asi dva lidi a to nezávysle na sobě...), ale naproti tomu se mi líbí oči a... no, nechám kritiku na ostatních :-)

J. K. Rowling_01

Křídová kresba z tabule aneb Magdalen

7. června 2010 v 20:08 | Heliovka |  Kresleno
Když jsem objevila tuhle fotku, nějak zvláštně mě to překvapilo. Hned mě napadlo dát si tuhle kresbu na de-vitu a při vymejšlení názvu se mi v hlavě vybavila knížka Na západní frontě klid od Remargua. "Jeho obličej vypadal jako křídová kresba z tabule", to mě zaujalo, představovala jsem si tu kresbu. A pak se odněkud vynořilo tohle.

Jmenuje se Magdalen, to jméno vymýšlela kamarádka L. Kreslila jsem ji nějakou nultou hodinu, myslím, že když se mi nechtělo na latinu. Není to nic geniálního, ale je na neobvyklé ploše (většinou kreslim na papír, vážně...) a líbí se mi původní myšlenka. Srdce, nebo rozum? Sice zastávám názor, že capite amamus, milujeme hlavou, ale i tak mi to přijde zajímavý.

Stejně jako Ďábelská L je to focený mobilem, takže kvalita nic moc... :-(
  
Z tabule_01