Jak si nejefektivněji vydělat 5 000 Korun českých? (T-T zdraví)

10. dubna 2010 v 21:19 | Heliovka |  Psáno
Po delší době zase něco píšu - a tentokrát to něco dokonce souvisí s tématem týdne, což by asi nikdo nečekal... Při pojmu zdraví se mi totiž vybaví moje klíční kost, v dobách, když to s ní nevypadalo zrovna moc dobře. A ačkoli by se to dalo napsat jako tragédie (tragédií ta událost bezpochyby byla, a i když ne globální, zaručeně velice strastiplná), já se rozhodla pro můj oblíbený fejeton. Ale co fejeton! Napíšu spíš takový návod. Návod, na rychlý výdělek... Takže, pokud se nebojíte, můžete začít číst... :-)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RuceZpůsobů, jak si vidělat nějakou tu "Kačku", může vytrvalý a iniciativní člověk nalést hned několik. Ale jak si vydělávají ti nejchytřejší? No přece tak, jako já! Stačí ráno vstát, vzít si z ledinice něco dobrého k snídani, sednou si ke stolu... a spadnout ze židle! Že to zní jako hloupost? To totiž nesmíte spadnout jen tak - musíte mířit napravo a ještě se trochu snažit, aby jste se pořádně praštili do pravého ramene. A pak už to jde samo.

Nejprve se vám zdá, že vám to rameno updane. Zdá se vám to dokonce tak dlouho, až se mamka rozhodne, že si místo k babičce uděláte výlet na chirurgii. Pokusíte se nacpad do bundy, přičemž zjistíte, že je vaše ruka jaksi neohybná, takže to radši vzdáte.

Jakmile dojedete do nemocnice a najdete čekárnu plnou lidí, které si začnete zkoumavě prohlížet. Většina z nich má svoje končetiny ve všemožných bílých konstrukcích. Vzpomenete si na svojí ruku, která je celkem v pořádku, pokud se s ní tedy nesnažíte pohnout. Dál si prohlížíte lidi a čekáte. Čekáte. Čekáte tak dlouho, dokud vás nějaká sestra nezažene do jedněch z bílých dveří, vedoucích do bílé místnosti.

V bílé místnosti se na vás povzbudivě usměje jakýsi doktor v bílém plášti. Jakmile mu ale řeknete, jak jste přišli k tak pochybnému zranění, začne na vás vzhlížet trochu jako na debila. Po chvilce vstane a donutí vás sundat vrchní část oděvu. Při pokusu stočit ruku do tak nepříjemného úhlu, jako při svlékání, se vám zamotá hlava a začne se vám zdát, že se každou chvílí rozskočí.

Ačkoli by se vám za normálních okolností vůbec nelíbilo, že stojíte naproti nějakýmu cizímu chlapovi oblečení jan tak napůl, ze všeho nejvíc si budete přát, aby už tahle chvíle skončila. Doktor vás pošle na rentgen. Napůl se nasoukáte do trika a jdete.

Budete zavřeni do malé místnosti, ze které vás, ještě než si stihnete uvědomit, co se děje, vytáhne jakási žena v bílém. Postaví vás před stroj, který jste nikdy v životě neviděli, prohlédne si vás, trochu natočí bolavé rameno a potom odejde do vlastní prosklené kabinky. Věc - rentgen - začne vrčet, což vám ale bude dokonale ukradené.

Jakmile přečkáte další čekání na lavičce, obklopeni zafáčovanými lidmi a sledujíc, jak nějací doktoři přiváží na vozíku fotbalistu se zakrváceným nosem, znovu si vás k sobě zavolá onen doktor a tentokrát suše konstatuje cosi o fraktuře. Protože sledejete Ordinaci v Růžové zahradě, začnete vzdychat při pomyšlení na zlomaninu latirálního klíčku, kterou vám doktůrek diagnostikuje.

Kromě toho, že začne vysvětlovat nějaké podrobnosti, se rozhodne zalepit celou vaší pravou ruku věcí, kterou nazývá taper. Naoko ohleduplně se vás zeptá, jestli to nebolí, ale kromě toho, že vám dá napít vody a bude vám dovoleno posadit se, neudělá nic, co by vám mohlo nějak pomoci. Poté, co se vaše ruka octne v podivném modro-černém závěsu, budete propuštěni domu.

Nejprve se usmějete při pomyšlení na luxování, mytí nádobí a písemky z matiky. Vzápětí zjistíte, že nemůžete kreslit, psát, nedokážete jíst příborem, neoblečete se bez cizí pomoci a hrozně špatně se vám rozepínají kalhoty, když si chcete dojít na záchod. Nemůžete žonglovat a na plavání můžete leda tak zapomenout. Čištění zubů i česání se musí přeorientovat nalevo. Nedokážete se pořádně umýt. Když se snažíte usnout, zpravidla se to nepovede a kromě toho, že za celou noc prospíte sotva několik hodin, vás hrozně bolí levá -ano, levá - polovina těla, protože můžete ležet jan na zádech, nebo na levém boku - ostatní polohy jsou zapovězené.

Stačí si to vytrpět několik týdnů. Nejprve jen doma, potom i ve škole, za přítomnosti neustálého "Co to máš s rukou?" a "Co, prosimtebe, dělala?", případně "No jo, jenom ty můžeš spadnout ze židle..." Průběžně chodíte na kontroly do nemocnice, až jednou...

"Tak už to nemusíš nosit," prohlásí jakýsi neznámý doktor a povzbudivě na vás zamrká. A co vás čeká kromě dopisování písemek a zhoršení známky z matiky, protože bez ruky jste jaksi nepochopili funkce?

Teď nastává ta dlouho očekávaná chvíle! Pokud to totiž uděláte tak, jako já, dostanete pojistku 5 000 Kč za vytrpěnou bolest. Tak co... zdá se vám to jako hodně peněz? :-)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Kolikrát jsi měl/a něco zlomeného?

0x
1-2x
3-4x
Víc jak 5x

Komentáře

1 N~ N~ | Web | 10. dubna 2010 v 21:23 | Reagovat

Krásný blog! :)

2 PeTush PeTush | Web | 10. dubna 2010 v 21:26 | Reagovat

skveli claneek ale zda se mi to dost malo za to utrpeni

3 Elevanse Elevanse | Web | 10. dubna 2010 v 21:29 | Reagovat

No myslím, že mně po přečtení tohoto článku přešla chuť si něco vydělat :D

4 Tachiko Manabu..."Já jsem tady Vzduch!" Tachiko Manabu..."Já jsem tady Vzduch!" | Web | 11. dubna 2010 v 17:50 | Reagovat

OMJ! To bys měla dát přečíst Šipi! *tlemí se jak naprostý makko* Fakt dost dobrý, člověče, tleskám...
PS: Na co přesně má bejt na zejtra ta voda?

5 miss-sweetie miss-sweetie | Web | 12. července 2010 v 11:23 | Reagovat

ve 12 jsem měla silný otřes mozku, spadla jsem na ledě při hraní Rybyčky rybáři .. přilbu jsem měla, ale asi nějak vadnou. No a co myslíš, že jsem dostala? Ve špitále jsem si pobyla tejden a na to, že mám mít údajně dvě pojištění mi vysolili 400 kč a nazdar ... Jo a neboj, já zase spadla v noci z postele, měla jsem naštíplý zápěstí a dodnes se mi to občas vrací že to bolí, aktuálně tenhle tejden to mám zase zafačovaný :-D

6 Helium a visual vládne xD Helium a visual vládne xD | Web | 12. července 2010 v 12:24 | Reagovat

[5]: Tak to ti vůbec nezávidim... :-|  :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama